Pracownia projektowa

W pracowni projektowej każdy dzień jest wyzwaniem. To najczęściej walka z czasem i ogromem zadań do wykonania. Na ogół bywa też tak, że na ostatnią chwilę zostaje wiele rzeczy do wykonania, co wynika nawet nie koniecznie z tego, że nie rozkłada się pracy systematycznie, tylko raczej z tego, że konieczność nanoszenia poprawek do ostatniej chwili sprawia, że zadania do wykonania się nawarstwiają. Przez to robi się nerwowo, bo przecież terminów oddania projektu trzeba się trzymać. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że najczęściej podpisywane są umowy, w których definiowane są dotkliwe kary za opóźnienia – nie robi się wesoło. Z pewnością nie ułatwia to pracy pracownikom pracowni projektowej.

Jakość wykonania projektu vs pośpiech

W pracowni projektowej każdy dzień jest wyzwaniem. To najczęściej walka z czasem i ogromem zadań do wykonania

Autor zdjęcia: Airsoftpal.com

Teoretycznie każdy z nas ma świadomość tego, że działając pod presją czasu, nietrudno o popełnienie błędu. Zdecydowanie korzystniej, gdy można swoją pracę wykonywać bez takiego ciśnienia. Nie zawsze jednak jest to możliwe, wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko postarać się nie popełnić błędu i zadbać o to, by wszystko przebiegło bez zakłóceń.

Gdyby jednak zdarzyło się tak, że popełniony został błąd – ubezpieczenie pracowni projektowej zapewnia możliwość wypłaty stosownego odszkodowania (więcej). W takim przypadku, ze swoim roszczeniem należy zwrócić się do towarzystwa ubezpieczeniowego, które ubezpieczyło pracownię i to od niego dochodzić pieniężnej rekompensaty poniesionych szkód. Aby jednak odszkodowanie takie dostać, trzeba dowieźć, że do szkody takiej w ogóle doszło, dokumentując także jej rozmiar i udział w niej ubezpieczonego. Nie ma bowiem możliwości, by dostać pieniądze za coś co nie miało miejsca, każda taka sprawa jest wnikliwie badana i analizowana pod kątem zasadności roszczeń.